Piotr Tolsdorf - 505 298 020 panodlogorytmiki@gmail.com

Bawimy się razem z dzięciołkiem 🙂 Kto z was, będąc w lesie,  próbował odszukać dzięcioła, próbując zlokalizować jego stukanie? Jest to nie lada wyzwanie. W naszej zabawie dzięcioł również będzie stukał, ale… no właśnie… coś się też wydarzy.

Potrzebujesz:

  • podkład muzyczny  TAKI (kliknij!)
  • plastikowe kijki, albo instrumenty muzyczne imitujące stukanie (np. pudełko akustyczne, klawesy, tonbloki, itp.)
  • dobry humor 🙂

Ustawienie: rozsypka

Włączamy podkład muzyczny i …..

Pierwszy fragment muzyczny – dzięciołek wesoło lata po całej sali – dzieci naśladują lot dzięciołka.

Drugi fragment muzyczny – dzięciołek siada na drzewie i zaczyna stukać – moment, kiedy dzieci biorą kijki do rąk i zaczynają stukać zgodnie z podkładem muzycznym.

Trzeci fragment muzyczny – zrywa się potężna wichura i porywa naszego dzięciołka – dzieci zostawiają swoje kijki i zaczynają… imitować porwanie przez wiatr 🙂

Czwarty fragment muzyczny – dzięciołek wstaje – dzieci wstają z podłogi.

Piąty fragment muzyczny – dzięciołek sprawdza skrzydełka – dzieci machają raz jedną ręką, raz drugą, na sam koniec machają obiema rękami.

Szósty fragment muzyczny – dzięciołki zrywają się do lotu – powtarzamy czynności z pierwszego fragmentu muzycznego.

Dalsze części muzyczne są powtórzeniem kolejnych części zabawy.

Wskazówka 1

Zabawa doskonale sprawdza się w grupach młodszych (3-4 lata). Śmiało możesz próbować zaangażować dzieci ze żłobka. Stukanie kijkami możesz zastąpić stukaniem palcami np. w szafkę.

Wskazówka 2

Starszaki również lubią takie zabawy 🙂 Możesz zaangażować część grupy do ptasiej orkiestry. W czasie lotu dzięcioła, orkiestra będzie grać miarowe ćwierćnuty. W czasie wichury… sami zobaczycie co zrobią dzieci 🙂 Pilnujcie tylko, aby ilość sprawnych instrumentów nie uległa zmianie. Co grać w pozostałych fragmentach podpowie wam intuicja, albo… dzieci 🙂

Udanej zabawy!

Verified by MonsterInsights