Piotr Tolsdorf - 505 298 020 panodlogorytmiki@gmail.com

Jeszcze nigdy w historii działania „Pan od logorytmiki” nie dostałem tyle wiadomości co w przypadku zabawy „Mikołaj zaspał”! Materiał o Mikołaju udostępniłem w zeszły poniedziałek w ramach logorytmicznego newslettera, ale postanowiłem udostępnić go również tutaj, jako wpis na blogu, dla tych których jeszcze nie ma na naszej logorytmicznej liście. Tym bardziej, że nie ma chyba lepszego tematu do zajęć niż tematyka świąteczna. Mikołaj, Boże Narodzenie, Wielkanoc – dzieci uwielbiają te zajęcia. 

Potrzebujesz:

podkład muzyczny „Mikołaj zaspał”

Zabawa oparta jest na podkładzie muzycznym, który będzie swoim charakterem sugerował co w danym momencie się dzieje. W tej zabawie wszyscy jesteśmy Mikołajami 🙂 

Cz. 1 – wszyscy śpią

Cz. 2 – dzwoni budzik – dzieci gwałtownie siadają i naśladują gest wyłączenia budzika. Następnie szybko się kładą i znowu siadają na dźwięk budzika. Budzik dzwoni cztery razy i my cztery razy go wyłączamy.

Cz. 3 – ubieramy się mówiąc i naśladując zakładanie poszczególnych części garderoby: 

rękaw, rękaw, gu-zi-ki 
spodnie, czapka, buciki 

[teraz naśladujemy bieg do sań (biegniemy w miejscu)]

Cz. 4 – jedziemy saniami – idziemy w tempie marsza. W momencie, kiedy w podkładzie zabrzmią trzy ćwierćnuty – zatrzymujemy się i naśladujemy wrzucanie prezentów do komina mówiąc – PRE-ZEN-TY.

Cz. 5 – wszyscy zasypiają 

Całość powtarzamy!

Wskazówka 1

W cz.4. stosuj różne warianty ruchu. Intuicyjnie będziemy poruszać się miarowymi ćwierćnutami. Spróbuj poruszać się ósemkami (małe, szybkie kroki), albo wydłuż nieco kroki stosując półnuty.

Wskazówka 2

Logorytmika to nie tylko praca z tekstem i ćwiczenia artykulacyjne. Rozwijając motorykę dużą i małą również przyczyniasz się do stymulowania rozwoju mowy i artykulacji, a także zaspokajasz dziecięcą potrzebę ruchu. 

Zobacz jak z zabawą poradziła sobie grupa trzylatków z przedszkola w którym pracuję: 

Więcej świątecznych inspiracji znajdziecie tu:

O tym co dokładnie znajdziecie w ebooku Logo Święta można przeczytać TUTAJ!

Jeszcze przed tydzień ebook LogoŚwięta wraz z prezentem w postaci Świątecznego Kodowania są w promocyjnej cenie!

A największym prezentem dla mnie będzie Wasza informacja zwrotna! Udostępniajcie znajomym „po fachu” ten wpis, a w komentarzu dajcie znać jak zabawa wyszła u Was! 

Verified by MonsterInsights