Piotr Tolsdorf - 505 298 020 panodlogorytmiki@gmail.com

Pierwszy wpis w 2022/2023 roku musi być wyjątkowy. I jest 🙂 Przyczyniła się do tego Joanna Pałasz, która zaprezentowała na jednej z grup na FB swoją piosenkę. Posłuchałem i …. Proces twórczy ruszył 🙂 Co z tego wyszło? Zobaczcie sami. 

Potrzebujesz:

  • podkład muzyczny: kliknij (TUTAJ)
  • tekst piosenki: kliknij (TUTAJ)
  • piórka, piłeczki pingpongowe, coś w co można dmuchnąć 🙂 
  • opcjonalnie: ilustracja domu, na której położymy piórko/piłeczkę, którą będziemy zdmuchiwać

Ustawienie: siedzimy przy stolikach (dzieci siedzą naprzeciwko siebie)

Przebieg zabawy:

Śpiewamy tekst piosenki. W chwili zakończenia zwrotki robimy energiczne dmuchnięcie, przemieszczając wybrany element do innej osoby. Jeżeli do jednego dziecka trafi więcej elementów niż jeden —> nadmiarowe elementy przekazuje innym dzieciom przy stoliku.

Wariacja 1.

Nie trzeba ciągle dmuchać 🙂 Zastąp słowo „DMUCHNĘ” dowolnym innym słowem, np.: parsknę, kichnę, tupnę, klasnę – świetna podpowiedź autorstwa Asi Pałasz 🙂

Albo… Przy każdym powtórzeniu zwrotki wstawiaj inne słowo. Z pewnością będzie wesoło 🙂 

Wariacja 2.

 Domek jest duży… Ok, ale teraz zmieniamy na SZOPA. Co nam wyjdzie? SZOPA JEST DUŻA, NIC JEJ NIE RUSZA… Albo GARAŻ, albo SZKOŁA, albo SKLEPIK, albo… Sporo można wymyślić 🙂 

Wariacja 3. 

Dzieci siedzą parami (jak w dwuosobowym pociągu) – jedno dziecko z przodu, drugie z tyłu. Na głowie dziecka, które siedzi z przodu kładziemy np.: PIÓRKO. Śpiewamy piosenkę. W momencie dmuchnięcia –> osoba, siedząca z tyłu zdmuchuje piórko z głowy dziecka, siedzącego z przodu. Następuje zamiana i śpiewamy kolejną zwrotkę. 

 

    Udanej zabawy!

    Verified by MonsterInsights