Piotr Tolsdorf - 505 298 020 panodlogorytmiki@gmail.com

Wiosna sprzyja spacerom. Zwłaszcza jeżeli jest świeżo po deszczu 🙂 Ach ten leśny zapach 🙂 

 

Potrzebujesz:

Ustawienie: w kole/rozsypka

Przebieg zabawy:

1. Włącz podkład muzyczny.

2. Kiedy zabrzmi pianino – idziemy krokiem spacerowym, powtarzając tekst: idę na spacer (rytm tekstu: TA, TITI, TA, TA). 

3. Kiedy skończy się fraza muzyczna (usłyszysz głuchy dźwięk i nastąpi zatrzymanie melodii) – wszyscy robią BOOM – czyli przewracamy się na podłogę.

4. Kiedy zabrzmią dźwięki PIZZICATO o charakterze „wznoszącym” – wstajemy i….

5. Powtarzamy.

Na tym właściwie kończy się opis zabawy 🙂 Możesz mieć wrażenie, że to NUDAA i robimy ciągle to samo, ale nic bardziej mylnego. Zerknij na poniższe wskazówki 🙂 

Wskazówka 1.

Ciągle spacerujecie – ok, ale pamiętaj, że możesz zmienić technikę poruszania się na SKAKANIE, SPACER TYŁEM, SPACER KROKIEM DOSTAWNYM, SPACER NIEDŹWIEDZI.

Wskazówka 2.

Załóżmy, że na spacer idą koty. Idziemy na czterech nogach, powtarzając IDĘ NA SPACER. Kiedy będzie BOOM – wszyscy robią „koci grzbiet”.

Wskazówka 3.

A może na spacer wybitą się… węże? Czołgajcie się po podłodze, realizując przy tym „Ssssssss”. Kiedy będzie BOOM – zwijamy się w kłębek.

Wskazówka 4.

Rozdaj dzieciom czyste kartki/gazety i usiądźcie przy stole. Włącz podkład muzyczny. Stukajcie o papier palcami w rytm muzyki. Kiedy będzie BOOM – no właśnie… jedno silne uderzenie w kartkę/gazetę świetnie podkreśli zakończenie frazy 🙂

    Udanej zabawy!

    Verified by MonsterInsights